Koronarografia
Ocena użytkowników: / 63
SłabyŚwietny 

Zakres działalności diagnostycznej Pracowni Hemodynamiki w Szpitalu Grochowskim w Warszawie obejmuje chorobę niedokrwienną serca, niewydolność serca (biopsja endomikardium, pomiary hemodynamiczne prawego serca). Do tego celu wykorzystywany jest angiograf firmy Philips. Ponadto w ocenie zaawansowania zmian miażdżycowych w naczyniach wieńcowych stosowane są:

 

  • IVUS (Boston Scientific)
  • FFR (RADI)

Następstwem badania koronarograficznego jest wdrożenie dalszego postępowanie terapeutycznego inwazyjnego lub zachowawczego. Wykonujemy zabiegi angioplastyki wieńcowej z użyciem balonów, stentów, stentów uwalniających leki antyproliferacyjne. W celu zapewnienia ciągłości terapii współpracujemy w Klinikami Kardiochirurgicznymi w Warszawie i Zabrzu, gdzie wykonywane są zabiegi pomostowania aortalno-wieńcowego.

Zachęcamy do współpracy z Pracownią Hemodynamiki w Szpitalu Grochowskim wszystkie oddziały szpitalne, poradnie kardiologiczne publiczne (SPZOZ) jak i niepubliczne (NZOZ).

W dziale Skierowania i Opisy znajdziecie Państwo informacje o zabiegu oraz aktualny wzór skierowania w formacie PDF do pobrania.

W dziale Dla Pacjentów prezentujemy praktyczne informacje o zabiegu jakim jest koronarografia.

Informację dotyczące zmiany techniki dojścia tętniczego - koniecznie przeczytaj.